Jak wysyłamy pierwszą darowiznę?
System automatycznie wskaże osobę, której należy przekazać darowiznę w wysokości 35 PLN. Widoczne będą dane do przelewu (procesory, konta bankowe) osoby do obdarowania. Pamiętajmy, że opłaty związane z przekazaniem darowizny, ponosi darczyńca. Darowiznę należy przesłać w ciągu jednej godziny. Po jej wysłaniu, prosimy obdarowanego o potwierdzenie. Obdarowany ma 24h na tą operację. Możemy skontaktować się z nim za pomocą skype lub telefonicznie.

Dlaczego w formularzu wpisujemy szczegółowe dane osobowe?
Będą one niezbędne do rozliczania darowizn w Urzędzie Skarbowym. Więcej na temat podatku od darowizn znajdziesz tutaj.

Osoba, którą mam obdarować nie ma wpisanych pełnych danych!
Spróbuj skontaktować się z tą osobą za pomocą danych kontaktowych jakie podała w swoim profilu – email, skype, telefon. Pamiętaj! Nigdy nie zgadzaj się na wysłanie danych do przelewu drogą mailową wysłaną z innego maila niż widnieje w profilu! To może być oszustwo! Jeśli dodzwonisz się do tej osoby, poproś aby natychmiastowo uzupełniła dane do przelewu w swoim biurze. Dokonuj przelewu tylko wtedy, gdy dane do przelewu są widoczne w Twoim biurze lub zostały wysłane z maila widocznego w profilu danej osoby. Jeśli, mimo prób kontaktu nie udało Ci się skontaktować z tą osobą, napisz do nas maila na adres biuro@mylifecrowdfunding.com

Osoba, której wysłałem darowiznę jej nie potwierdza. Co robić?
Jeśli osoba, której przesłałeś darowiznę nie chce jej potwierdzić, spróbuj skontaktować się z nią za pomocą skype albo telefonicznie. Możesz wysłać do niej maila z potwierdzeniem przelewu bankowego. Jeśli osoba nie reaguje napisz do nas maila wraz z potwierdzeniem bankowym przelewu (możesz pisać do nas jeśli po 4 dniach od wysłania darowizny ktoś jej nadal nie potwierdza – NIE WCZEŚNIEJ). Pamiętaj! Przelewy zagraniczne mogą iść do 4 dni.

Otrzymałem darowiznę od innej osoby niż wyświetla mi się w biurze.
Jeśli dostałeś darowiznę od np. Jana Kowalskiego o ID xxxx0000, a teraz w biurze widnieje pod tym samym ID np. Anna Kwiatkowska – nie musisz nam tego zgłaszać. Wiele osób przepisuje konta na swoich bliskich albo znajomych, dlatego nie ma powodu do zmartwień. Możesz zastanawiać się jak w takim razie będziesz rozliczał się z Urzędem Skarbowym, jeśli realnie dostałeś darowiznę od Jana Kowalskiego, a obecnie na tym koncie jest Anna Kwiatkowska. W Urzędzie Skarbowym zawsze rozliczasz się z osobą, które realnie przesłała Tobie darowiznę lub z którą podpisałeś umowę darowizny.

Ktoś prosi mnie o potwierdzenie darowizny, której tak naprawdę nie dostałem.
Po pierwsze, nie reaguj od razu. Masz na potwierdzenie 6 dni, tak więc poczekaj, bo być możne przelew nie zdążył przejść na Twoje konto. Spróbuj skontaktować się z tą osobą. Dla pewności poproś o potwierdzenie przelewu. Jeśli masz obawy, że uczestnik próbuje wyłudzić od Ciebie potwierdzenie darowizny, mimo że jej nie wysłał napisz do nas na biuro@mylifecrowdfunding.com

Czy muszę opodatkować otrzymaną darowiznę?
W każdym kraju obowiązują inne regulacje prawne. W Polsce kwota darowizny wolna od podatku to 4902 zł.

Co to jest skype? Po co jest mi potrzebny?
Skype to darmowy komunikator umożliwiający rozmowy głosowe z osobami z całego świata. Ułatwia kontakt między uczestnikami. Możesz za darmo kontaktować się z uczestnikami projektu w razie problemów lub pytań związanych z naszym programem. Dzięki skype możesz kontaktować się z osobami z pomocy technicznej, które chętnie udzielą Ci pomocy. Dlatego jeśli nie posiadasz tego komunikatora, to namawiamy do jego założenia. Możesz to zrobić tutaj. Będziesz mógł napisać lub zadzwonić do kogoś, gdy nie będzie potwierdzał otrzymania darowizny, albo nie będzie miał uzupełnionych wszystkich danych w profilu.

Co to jest procesor płatniczy? Do czego jest mi potrzebny?
Procesor płatniczy lub Portfel można porównać do internetowego banku. Procesory ułatwiają użytkownikom dokonywanie transakcji finansowych w Internecie. Internet oferuje nam mnóstwo różnych procesorów płatniczych oraz Portfeli, takich jak np: PayPal, Creditpay, Payza, Perfect Money, e-Wellet, Eropay, Solidtrust pay i wiele wiele innych. Musisz jednak pamiętać, że wiele procesorów może być używanych tylko na terenie danych krajów. Np. zabronione jest w USA używanie Payza czy Perfect Money, natomiast nie możemy korzystać z Creditpay w Rosji.